Łany Wielkie

 


kosciol_FK

Koło gospodyń wiejskich w łanach wielkich

    Koło Gospodyń Wiejskich w Łanach Wielkich powstało w 1937 roku. Na chwilę obecną KGW liczy 19 Pań. Swoją siedzibę ma w Świetlicy Wiejskiej w Łanach Wielkich.

12 lat temu (w 1997 r. kiedy to Koła Gospodyń świętowały jubileusz 130 – lecia istnienia ruchu KGW w Polsce) w Gminie Żarnowiec rozpoczęły się cykliczne spotkania kobiet w Domu Kultury, gdzie po dzień dzisiejszy spotykają się z panią dyrektor GOKSiT. Współpraca układa się wzorowo o czym świadczą m.in.: coroczna biesiada ludowa z udziałem KGW Łany Wielkie, przygotowywanie pięknych wieńców dożynkowych, współorganizowanie konkursów („Najpiękniejszy ogródek kwiatowy”, „Estetyczna zagroda w gminie”, „Palma Wielkanocna”, Kiermasz Bożonarodzeniowy”). Współorganizowanie i udział w konkursach podczas Dni Żarnowca („Dary Lata”) oraz Dnia Chleba w Pilicy. Reprezentowanie naszej gminy przez KGW Łany Wielkie na dożynkach powiatowych w Żarnowcu 2015 r., w Pilicy 2017 r. i wojewódzkich w Żarnowcu 2016 r.

Ważnym osiągnięciem naszych szanownych pań z Koła Gospodyń Wiejskich jest otrzymanie II wyróżnienia w VII edycji konkursu piosenki patriotycznej „Po ten kwiat czerwony...”, który odbył się 08.06.2019 r. w Hucisku.

Jak to mawia pan w reklamie plusa „Brawo Wy” :)